NATO TREBA DA BUDE ZASNOVAN NA PARTNERSTVU! Iz Vašingtona poslali poruku Evropi da u Alijansi ne sme biti zavisnosti
Dodajte Kurir u vaš Google izborNATO treba da bude više zasnovan na partnerstvu nego na zavisnosti, rekao je juče zamenik američkog ministra odbrane Elbridž Kolbi koji učestvuje na sastanku ministara odbrane Severnoatlanske alijanse u Briselu.
Elbridž je rekao da je NATO ozbiljan savez usmeren na odbranu i odvraćanje i da je 2025. godine moglo da se vidi "preoblikovanje i istinska posvećenost" naporima da "imamo Evropu koja predvodi konvencionalnu odbranu" NATO.
"Sada je vreme da budemo pragmatični. Mislim da imamo zaista jaku osnovu da radimo zajedno u partnerstvu", kazao je Kolbi pred početak sastanka.
On je istakao da NATO treba da bude zasnovan na partnerstvu, a ne na zavisnosti i da se vrati onome čemu je Alijansa prvobitno bila namenjena, što je u skladu sa rečima ambasadora Amerike pri NATO.
Na današnji sastanak u sedištu NATO iz SAD je došao Kolbi umesto američkog ministra odbrane Pita Hegseta, što je drugi ministarski sastanak Alijanse na koji Vašington nije poslao svoje ministre.
(Kurir.rs/Beta)